Bezpieczny kredyt 2 %

Już od 1 lipca 2023r. banki  wprowadzają do swojej oferty kredyty na zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego z  oprocentowaniem 2%. Stała stopa 2% dla kredytobiorców obowiązuje wyłącznie przez 10 lat okresu kredytowania, zaś przy dłuższej spłacie kredytu jest on potem oprocentowany na warunkach komercyjnych.

Kredyt jest przeznaczony dla osób, które nie przekroczyły 45 roku życia oraz nie posiadają własnego mieszkania, czy domu jednorodzinnego lub też spółdzielczego prawa do tego rodzaju lokum.

Maksymalna kwota kredytu nie może przekraczać 500 tysięcy złotych dla osoby samotnej, oraz 600 tysięcy dla małżeństwa  ( także z dzieckiem). Warto podkreślić, że nie obowiązuje limit cenowy za 1m2 powierzchni użytkowej nieruchomości. W ramach tego programu można nabywać nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Oczywiście warunkiem podstawowym jest posiadanie zdolności kredytowej przez potencjalnych kredytobiorców, którą każdorazowo  sprawdza bank.

Pierwsze banki, jakie przystąpiły do programu to PKO BP SA, Bank Pekao SA, Alior Bank SA i oczywiście Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe banki przygotowują się do programu.

Pierwsze wnioski będzie można składać w bankach w dniu 3 lipca 2023r.

Z pewnością program „Bezpieczny kredyt 2%” zdynamizuje rynek nieruchomości, który ostatnio mocno zwolnił i zahamował wiele inwestycji deweloperskich.